Duvar Bahçeler » Küçükyalı-2 Dikey Bahçe Uygulaması

Küçükyalı-2 Dikey Bahçe UygulamasıD. Bahçe İlçesiMaltepeD. Bahçe AdıKüçükyalı-2 Dikey Bahçe UygulamasıHaritaŞehir Rehberi haritasında görüntülemek için tıklayınız.

Avrupa’da tek projede yapılmış olan en büyük dikey bahçe olan Küçükyalı Dikey bahçe projesi; Küçükyalı ve Bostancı Kavşakları arasındaki yan yolda, 3.246 m² yeşil bitki alanı, 759,12 m² paslanmaz ve plexi CNC kesim desenleri ile birlikte, toplamda 4.005,12 m²’lik alanı kaplamakta olup, güzergahın halk tarafından kullanım yoğunluğu göz önüne alınarak, mevcut yüzeyin çirkin beton görüntüsünü kapatmak ve yoğun trafik bölgelerinde biriken karbonmonoksit gazının insan sağlığına olan zararlarını azaltmak adına Müdürlüğümüzce İstanbullulara kazandırılmıştır.
Hazırlanan altyapı projesine entegre olacak şekilde hesaplanıp çizilen imzalı statik projenin, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nin vermiş olduğu onaylı uygunluk raporu doğrultusunda imalatı yapılmış olup, hazırlanan çelik karkas üzerine dikey bahçe uygulaması yapılmıştır.
Küçükyalı Bostancı E-5 yan yol genişletme çalışmaları sonucunda; çıkan dik yüzeye proje firmasının hazırlamış olduğu proje doğrultusunda, ibo bulonlu püskürtme beton uygulaması yapılmıştır.