Tamamlanan Projeler

ŞİLE OTOYOLU BJK TESİSLER ARASI PEYZAJ PROJESİ

ŞİLE OTOYOLU BJK TESİSLER ARASI  PEYZAJ PROJESİ

PROJENİN HARİTADAKİ YERİ

   

PROJE BİLGİLERİ
 SERT ZEMİN
    -
 YEŞİL ALAN
    59820 m²
 TOPLAM ALAN
    59820 m²

 

TASARIM KRİTERLERİ

      Şile otoyolu, Tepeüstü bağlantısından başlayıp Kemerdere Kavşağına kadar olan kısım projelendirilmiştir. Genel olarak şevlerden ve kayalıklardan oluşmaktadır. Proje sınırı şevin en üst kısmı leylandii ağaçları kullanılarak duvar etkisi oluşturulmuştur. Şevin üst kısımlarında boylu ağaçlar alt taraflarında çalılar ve en altta boş kalan kısımlarda mevsimliklerle oluşturulan desenler kullanılmıştır. Bitkilendirmede herdemyeşil ve yaprak döken türler dengeli olarak kullanılmıştır. Desenler araç geçişi ile algılanıcak şekilde seçilmiştir.   

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.