Tamamlanan Projeler

Şile Bayrak Parkı Ve Kavşakları Peyzaj Projesi

Şile Bayrak Parkı Ve Kavşakları Peyzaj Projesi

PROJENIN HARİTADAKİ YERİ  

PROJE BİLGILERİ
SERT ZEMİN 699 m²   
YEŞİL ALAN 7058 m²   
TOPLAM ALAN 7757 m²   


 

TASARIM KRİTERLERİ

Proje alanı Şile ilçesinde yer almaktadır. Yapılan düzenleme Şile Bayrak Parkı ve civarındaki üç kavşağı kapsamaktadır. Şile Bayrak Parkında mevcut bayrak muhafaza edilerek sert zemin dizayn edilmiştir. Mevsimlik çiçek ve güllerle bezenmiş 21 adet oturma bankının yer aldığı oturma alanları, 8 adet çöp kutusu, içerisinde 10 adet fitness aletinin bulunduğu 210 m2´ lik fitness alanı yine bu alanın kenarlarında oturma bankları,hatmi, oya, gülibrişim, süs kirazı ve manolya gibi çiçekleriyle peyzajda mükemmellik sağlayan yapraklı ağaçlarla sarkık porsuk ağacı, sedir gibi herdemyeşil iğne yapraklı ağaçlar kullanılmıştır. Şile Bayrak Parkında ayrıca görme engelli bireyler için kılavuz yol ve ikaz taşı döşenmesi planlanmıştır. Şileyi temsil eden Şile feneri, mevsimlik çiçekler ve etrafında sınırlayıcı ahşap kütüklerle sembolize edilmiştir. Kavşaklarda yine çiçeklerinin güzelliği ile süs kirazı ağacı altında ise kırmızı yapraklarının dekoratifliği ile berberis atropurpurea, piramidal mazı ve mevsimlik çiçeklerle dizayn edilmiştir.

2013-06-01

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Ağaçlarınız ve bitkileriniz arasında kalan boşluklara hızlı yetişen çiçekler dikin. Böylece aralarda boşluk kalmaz.
Çimlerinizi böcek öldürücü de içeren uygun gübre ile besleyin.Ayrıca bu aydan başlayarak sonbaharın sonuna kadar her hafta düzenli olarak çimlerinizi biçin.
Bahçenizde kıştan kalma, su biriken ya da balçık hale gelen kısımlarda, iki metre aralıklarla dikey ve yatay birbirini kesen 30-40 santimetre derinlikte drenaj çukurları açın.
Yaprak ve ölü çimenleri tırmıkla toplayın.
Çit bitkilerini şekil budaması yaparak düzeltin.