Tamamlanan Projeler

Boğaziçi Köprüsü - Altunizade Kavşağı Arası Peyzaj Projesi

Boğaziçi Köprüsü - Altunizade Kavşağı Arası Peyzaj Projesi

PROJENIN HARİTADAKİ YERİ

PROJE BİLGILERİ
SERT ZEMİN0 m²   
YEŞİL ALAN 28847 m²   
TOPLAM ALAN 28847 m²   TASARIM KRİTERLERİ

     Proje Üsküdar İlçesi içerisindeki Boğaziçi Köprüsü Yolu güzergahı üzerinde bulunmaktadır. Bu güzergah yoğun trafiğe maruz kalmakta olup Projedeki yaklaşım İstanbul merkezindeki varolan yeşil alanların daha canlı ve metropol standartlarına uygun olması üzerinedir.

    

    Alan içerisinde mevcut yapıyı koruyacak ve kendini daha iyi ifade edicek şekilde arka plan ve ön plan bitki türleri yaklaşımına gidilmiştir. Bu türlerin biraraya gelişinde büyüme, renk uyumu, görsel bütünlük gözetilerek bitkiler tercih edilmiştir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.