Tamamlanan Projeler

E5 HATTI GÜLSUYU KAVŞAĞI – MALTEPE KAVŞAĞI ARASI PEYZAJ PROJESİ

E5 HATTI GÜLSUYU KAVŞAĞI – MALTEPE KAVŞAĞI ARASI PEYZAJ PROJESİ

PROJENİN HARİTADAKİ YERİ

   

PROJE BİLGİLERİ
 SERT ZEMİN
    -
 YEŞİL ALAN
    15247 m²
 TOPLAM ALAN
    15247 m²

 

TASARIM KRİTERLERİ

      E5 Karayolu Hattı boyunca kartal kavşağı- harem arasında genellikle şevlerden ve kayalık alanlardan oluşan alanarda yer yer şev taşı kullanılarak eğim azaltılmış ve bazı yerlerde hds(hücresel dolgu sistemi) kullanılmış bazı yerlerde de kayalar kırılmak ve traşlanmak suretiyle bitkisel alanlar olurşturulmaya çalışılmıştır .

          Bitkilendirme çalışmaları genel olarak mevsimlik, yerörtücü ve çalıların bir bütün şeklinde yoğun olarak kullanımı ile desenler oluşturularak yapılmıştır. Bu desenler araç ile geçişlerde algılanabilecek şekilde seçilmiştir. Ağaçlandırma olarak alanın en üst sınırında leylandi ler kullanılarak duvar oluşturulmuştur. Şevin üst sınırında boylu ağaçlar renklenmeleri dikkate alınarak kulanılmıştır. Bu boylu ağaçların altında çalılar ve daha alt kısımlarda boş kalan alanlarda da desenler oluşturulmuştur.   

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Çimlerinizi böcek öldürücü de içeren uygun gübre ile besleyin.Ayrıca bu aydan başlayarak sonbaharın sonuna kadar her hafta düzenli olarak çimlerinizi biçin.
Bahçenizde kıştan kalma, su biriken ya da balçık hale gelen kısımlarda, iki metre aralıklarla dikey ve yatay birbirini kesen 30-40 santimetre derinlikte drenaj çukurları açın.
Yaprak ve ölü çimenleri tırmıkla toplayın.
Ağaçlarınız ve bitkileriniz arasında kalan boşluklara hızlı yetişen çiçekler dikin. Böylece aralarda boşluk kalmaz.
Çit bitkilerini şekil budaması yaparak düzeltin.