Tamamlanan Projeler

E5 HATTI KARTAL KAVŞAĞI – CEVİZLİ KAVŞAĞI ARASI PEYZAJ PROJESİ

E5 HATTI KARTAL KAVŞAĞI – CEVİZLİ KAVŞAĞI ARASI PEYZAJ PROJESİ

PROJENİN HARİTADAKİ YERİ

   

PROJE BİLGİLERİ
 SERT ZEMİN
    -
 YEŞİL ALAN
    11792
 TOPLAM ALAN
    11792 m²

 

TASARIM KRİTERLERİ

          E5 Karayolu Hattı boyunca kartal kavşağı- harem arasında genellikle şevlerden ve kayalık alanlardan oluşan alanarda yer yer şev taşı kullanılarak eğim azaltılmış ve bazı yerlerde hds(hücresel dolgu sistemi) kullanılmış bazı yerlerde de kayalar kırılmak ve traşlanmak suretiyle bitkisel alanlar olurşturulmaya çalışılmıştır .

           Bitkilendirme çalışmaları genel olarak mevsimlik, yerörtücü ve çalıların bir bütün şeklinde yoğun olarak kullanımı ile desenler oluşturularak yapılmıştır. Bu desenler araç ile geçişlerde algılanabilecek şekilde seçilmiştir. Ağaçlandırma olarak alanın en üst sınırında leylandi ler kullanılarak duvar oluşturulmuştur. Şevin üst sınırında boylu ağaçlar renklenmeleri dikkate alınarak kulanılmıştır. Bu boylu ağaçların altında çalılar ve daha alt kısımlarda boş kalan alanlarda da desenler oluşturulmuştur.   

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.