Tamamlanan Projeler

Moda inciburnu Revizyon Peyzaj Projesi

Moda inciburnu Revizyon Peyzaj Projesi

PROJENİN HARİTADAKİ YERİ

   

PROJE BİLGİLERİ
 SERT ZEMİN
      6854
 YEŞİL ALAN
    39999
 TOPLAM ALAN
    46853 m²

 

 

TASARIM KRİTERLERİ

     Moda İnciburnu Revizyon Peyzaj Düzenleme Projesinde mevcut düzenlemenin iyileştirilerek daha Kullanılabilir bir sahil düzenlemesi amaçlanmıştır. Neredeyse hemen hiç bir fonksiyonun bulunmadığı sahile bir kafeterya, kay kay pisti, çocuk oyun alanları ve çiçek gösteri alanları yapılarak, sahilin canlandırılması, kullanıcıların hizmetine sunulması amaçlanmış ve uygunsuz Kullanımların önüne geçilmek istenmiştir. Anroşman yanı yürüme yolunda ve merdiven kenarlarında kameriyeler kullanılarak oturma dinlenme alanları oluşturulmuştur.Engelliler için kılavuz ve ikaz yolları, oyun alanları ve fitness grupları düşünülmüştür.Yürüme yolunda denizin zararlı etkilerine dayanıklı olan Tamarix tetranda (ılgın) ve İski arıtma önünde yoğun bir şekilde Pinus pinaster (sahil çamı) kullanılmıştır.Çiçek gösteri alanında ise gökkuşağının yedi rengi simgelenmiştir.Meydan da ise her dem yeşil bitkiler mevsimlik çiçeklerle desteklenerek kalıcı bir düzenleme hedeflenmiştir.Moda Deniz Kulübünün bulunduğu kısımda ise mevcut çamların önüne, yamaçlara yoğun bir şekilde Boğazın simgesi olan erguvanlar dikilmiştir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.