Tamamlanan Projeler

PENDİK MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖNÜ KAVŞAK VE ORTA REFÜJ DÜZENLEME PROJESİ

PENDİK MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖNÜ KAVŞAK VE ORTA REFÜJ DÜZENLEME  PROJESİ

PROJENİN HARİTADAKİ YERİ

   

PROJE BİLGİLERİ
 SERT ZEMİN
    - m²
 YEŞİL ALAN
    4087 m²
 TOPLAM ALAN
    4087 m²

 

TASARIM KRİTERLERİ

      Pendik Marmara Üniversitesi Önü Kavşak ve Orta Refüjü İstanbul’un Pendik İlçesinde Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunmaktadır. Marmara Üniversitesinden dolayı yoğun olarak araç geçişi için kullanılacağından araçların görüş açısını kapatmayacak şekilde bitkilendirme yapılmıştır. Orta refüjün hafif eğimli olan yapısından yararlanılarak ahşap kütüklerle mevsimlik bitki kademeleri oluşturulmuştur. Prunus Ceracifera(Süs Eriği) ağaçlarının altında Berberis lerle dairesel çizgiler yapılmıştır. Yer yer herdemyeşil bitkiler kullanılarak yeşil doku her mevsimde korunmaya çalışılmıştır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Donma ve çözülmeler toprağın gevşeyip kabarmasına sebep verdikleri için bitkilerin çevresindeki toprak sıkıştırılmalıdır.
İlkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarını dikmeye başlayabilirsiniz.
Çimenleri gübrelemek için uygun bir dönemdir.
Ocak ayında bahçenize ekeceğiniz çiçekler güneş ışığına fazla ihtiyaç duymayan gölgede yetişen çiçeklerden olmalıdır. Ocak ayı kış ayları arasında olduğu için güneş ışığı fazla olmayacak buda bitkilerin gelişim sürelerini uzatacaktır.
Bu kış aylarında donmalar yoğun olarak görünebilir.
Ocak ayı ilkbahar hazırlığı için en uygun aylardandır.Bu dönemde bahçe işleri için kullandığınız aletlerin bakım ve tamirini yapabilirsiniz.