Uzmanına Sorun

Merhabalar Seramik ve polyester boyaması yapıyorum hediyelik eşya olarak kullanılabilecek ürünler bunların satışı için kermeslere ve fuarlara katılıyorum.göztepe 60.yıl parkında düzenlenecek kermes ile ilgili bilgi alabilir miyim ?katılım koşulları ve ne zaman olacağıyla ilgili dönüş yaparsanız çok memnun olurum İyi çalışmalar

Sayın Şaziye Okan, Bahsettiğiniz konu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait (0212) 455 1300 numaralı telefonu arayarak veya Alo 153 Beyazmasa iletişim birimimizden bilgi alabilirsiniz. İyi Günler Dileriz...

Soru Sahibi: Şaziye Okan - Cevaplanma Tarihi: 10.02.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.