Uzmanına Sorun

Sayın İlgili ve Yetkili Birime, Ben emekli İnş Mühendisiyim. Nebatat konusunda ilgim ve bilgim azdır. 60. Yıl parkına çok yakın oturuyorum. ŞİLE’de ufak bir sitede oturuyorum.Yönetim kurulundayım. 6-7 dönüm içinde çeşitli ağaçlar ve bir miktarda meyve ağacı var. Tabii boş alanlar çimle kaplı ayrımlar Lükstrümle..Piyasada serbest çalışan bir bahçevan vasıtası ile yıllık ilk bahar/sonbahar bakımlarını yaptırıyor arada ağaçların ilaçlaması 15-20 günde bir yapılıyor. Yaptığımız işlerin ne kadar doğru olduğu kullandığımız ilaçların ve dozajın yeterli olup olmadığı hususunda bir kaç sorum vardı.Cuma akşam üstü uğradım güvenlikçi Nagahan hanımın muhatap olacağını merkez binanızda idari personel olduğunu söyledi. Nagahan hanıma ulaşamadılar ve ben geri döndüm.İnternette çalışanlar sahifesine girdim şüphesiz konuya yakın elemanlarınızın olduğu gözüküyordu. benim gibi teknik destek isteyen bir vatandaşa destek verileceğini umuyorum.İletişim adresimi veriyorum. Telefon ederseniz on dakikada orada olabilirim. Saygılarımla Nurhan Motugan İTÜ-1954 İNŞ. Tel 05323124632

Merhaba, İletişim bilgileriniz ilgili personele iletilmiş olup, verdiğiniz telefon numarasından sizinle iletişime geçilecektir. İyi günler diliyoruz.

Soru Sahibi: NURHAN MOTUGAN - Cevaplanma Tarihi: 17.08.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Ayın sonlarına doğru bakırlı ilaçlarla bitkilerin gövde ve yaprakları ile gövdenin toprağa bağlandığı toprak çevresi ilaçlanmalıdır.
Hava şartları göz önünde bulundurularak (yağışsız havalarda) yapraklı ağaçların, çalıların (meyve ağaçları, süs bitkileri vs)budama işlemi yapılabilir.
Bu ay bitki budamaları için en uygun zamandır.