Uzmanına Sorun

sayın yetkili küçük çamlıcada sulama ilgili sizlere sorunlarımızı yazmak ihitiyacı duydum sabahları küçük çamlıcada yürüyüş yapan bizler sulama yapan görevli ve sistemden şikayetciyiz şöyle fiskeyeler 180 derece dönüyor ve bizim yürüyüş yaptıgımız yolu ıslatıyor bazen fiskeyeler bizleride ıslatıyor göremiyoruz bu sulama işini ecnebiler yapmış otomatik sistem ayarlıyorsunuz örnek gece saat 3de ayarlarsınız kaç saat sulama yapacaksanız ayarlarsınız ve kendiliginden otomatik kapanır şu andaki durum görevli suyu açıyor gidiyor saatlerce sulama yapıyor ve bizlerde magdur oluyoruz sular dere gibi akıyor boşuna toprak suyu emmiyor ve yüzeyde kalıyor her taraf su aluyor yollar su içinde kalıyor bizde yürüyüş yaparken ayaklarımız ve üzerimiz su içinde kalıyor görevlendirdiginiz kişiye durumu anlatıyoruz biz emir aldık suluma yapmak zorundayım diyor rica ediyoruz magduriyetimizi giderirseniz memnun oluruz küçük çamlıcıda yürüyüş yapan arkadaşlarım adına teşşekkür ederim saygılarımla

Sayın Necati AKIN, Küçük Çamlıca Korusundaki sulama tesisatı ile alakalı olarak alanda görev yapan ekiplerimiz ile görüşülmüş olup, gerekli spring ayarlarının ve kontrollerinin yapılması sağlanacak olup, sulama saatleri ile alakalı olarak gerekli düzenlemeler yapılması konusunda ekiplerimiz bilgilendirilmişlerdir. İstanbul’a katkınız, işbirliğiniz ve nezaketiniz için teşekkür eder, olumlu ve olumsuz eleştirilerinizin kurumumuzu geliştirme fırsatı olarak değerlendirildiğini belirtmek isteriz.

Soru Sahibi: necati akın - Cevaplanma Tarihi: 18.09.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.