Uzmanına Sorun

İlçelerdeki çocuk oyun parkı temizliği büyükşehiremi ait ilçe belediyesinemi sultanbeyli ahmet yesevi karakolunun ordaki çocuk parkına neredeyse 10gündür pislikten giremiyoruz 10gün önce gördüğümüz kağıt parçaları çöp yığınları hala burada çöp kovaları hınca hınç dolu kimin sorumluluğundaysa derhal düzenlemisibi istiyoruz

Sayın Zeynep SAĞLAM, Bahse konu alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluk alanımızda bulunmamaktadır. Söz konusu talebinizi İlçe Belediyesine iletmeniz gerekmektedir. Hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Soru Sahibi: Zeynep sağlam - Cevaplanma Tarihi: 13.10.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.