Uzmanına Sorun

Merhaba.Ben, 60. yıl Göztepe parkında bulunan,GÜL BAHÇESİ bölümüne niçin sahibi tarafından tasması ile gezdirilen köpeklerin girmesinin yasak olduğunu merak ediyorum.parkın iki giriş kapısının birinde herhangi bir bildirim yoktu ve köpeğimle parka giriş yaptım..Bir görevli gelerek yasak olduğunu ve çıkmamızı söyledi.yasağın nedenini sorunca şaşırdı ve cevap veremedi.gerçekten park içinden olan diğer girişe bakınca yasak levhasını gördüm ve çıktım.Şimdi neden herkese ve sokak kedi ve köpeklerinin girişine açık olan bir bahçenin tasma ile gezdirilen köpeğime kapalı olmasının mantıklı ya da açıklanabilir nedenini öğrenebilirsem çok sevineceğim.SAYGILAR...

Sayın Seden ÇAYLI, Göztepe 60. yıl parkı konsept parklarımızdan olup barok tarzda tasarıma sahip Gül Bahçesi de içerisinde çeşitli türlerde özel gülleri barındıran ve bakımları özel olarak yapılan alanlarımızdandır. Gül bahçesi içerisine giren tasmalı /tasmasız köpekler gül parterlerinin içlerine idrar ve dışkılarını yapmakta ve bu durum güllerde ciddi kurumalara sebep olmaktadır. Bu kapsamda gül bahçesine köpek girişleri tarafımızca yasaklanmış olup gül bahçesinin her iki girişinde de köpek ile girilmemesi konulu tabela bulunmaktadır. Sahipsiz köpeklerin alana girişi tespit edildiğinde ise güvenlik görevlilerimizce alandan çıkarılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür eder, İyi günler dileriz.

Soru Sahibi: SEDEN ÇAYLI - Cevaplanma Tarihi: 04.11.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Hava şartları göz önünde bulundurularak (yağışsız havalarda) yapraklı ağaçların, çalıların (meyve ağaçları, süs bitkileri vs)budama işlemi yapılabilir.
Ayın sonlarına doğru bakırlı ilaçlarla bitkilerin gövde ve yaprakları ile gövdenin toprağa bağlandığı toprak çevresi ilaçlanmalıdır.
Bu ay bitki budamaları için en uygun zamandır.