Uzmanına Sorun

Merhaba istanbul geneli 2018 ve 2019 kasım ayı ağaçlandırma istatistiği verebilirmisiniz .Teşekkürler

Sayın Salih Suna, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Kurumumuza ait veri talepleri, Müdürlük onayı gerektirdiğinden resmi olarak ıslak imzalı dilekçe ile Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir. Müdürlüğümüzün adresi; Prof. Dr. Hulusi Behçet Cad. Göztepe 60. Yıl Parkı içi Göztepe / KADIKÖY / İSTANBUL Bilgi için Tel : 0 216 586 55 22 İyi Günler Dileriz.

Soru Sahibi: Salih suna - Cevaplanma Tarihi: 26.11.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.