Uzmanına Sorun

Sancaktepe ilçesinde parkların kalitesi ve büyüklüğü yeterli değil Ve daha sonra fakettimki safa tepesi dışında ibbye ait 1Tane park yok sancaktepeyle ilgili projeleriniz nelerdir?

Sayın Oğuzhan GÖÇMEN, Bahse konu talebiniz ile ilgili detaylı bilgiyi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığımıza bağlı olan Yeşil Alan ve Tesisler Müdürlüğümüzden alabilirsiniz. Her türlü bilgi ve başvurunuz için Alo 153 hattımızı kullanarak 24 saat bizimle irtibata geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. İyi Günler Dileriz...

Soru Sahibi: Oğuzhan Göçmen - Cevaplanma Tarihi: 12.09.2020

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
BU AY YAPILACAKLAR
Güllerde budama, dal ve sürgünlerin yarı yerinden kesilmesiyle yapılırken diğer bitkilerde budama şekli, bitkinin cins ve ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Bu dönemde budanan dal ve sürgünlerin uçları kışın donabilir. O zaman bu ölü uçların baharda yeniden kesilmesi gerekir.
Hava ve toprak koşulları uygun olduğu sürece her türlü toprak işleri yapılır.
Gerek kökleri kap içerisinde topraklı, gerekse çıplak köklü fidanların dikimi için bu ay idealdir. Dikimler toprak kar ve don yüzünden işlenmez hale gelinceye kadar sürdürülebilir.
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Kış öncesinde yabani otların ayıklanması ve bitki diplerinin kabartılması uygun olur, ayrıca kök diplerin torf,yaprak çürüntüsü,kompost ve organik gübre ile örtülmesi kış şartlarına hazırlık açısından yararlı olur.